Statyba

Kontaktai

[email protected]

+370 694 07 550

Įsimintos prekės  

(tusčia)

Daugiau info

 

 

SODO NAMELIO SURINKIMAS

sodo namelio surinkimas

Sodo nameliai yra gaminami iš lengvų konstrukcijų, taigi juos pasistatyti įmanoma savarankiškai. Jo statybai nereikia specialių statybos žinių ar įgudžių.

SKAITYTI VISĄ


RĄSTINIO NAMO STATYBA

Rąstai iš skirtingų medienos rūšių skiriasi pagal išvaizdą, kainą, medienos struktūrą, tvirtumą. Skirtingos medienos rūšys skiriasi pagal nevienodą atsparumą įvairiems procesams – puvimui, išdžiūvimui ar skilinėjimui. Šie faktoriai taip pat priklauso nuo vietos (geografinės platumos), kurioje auga miškas, jo paruošos, medienos laikymo sąlygų.

Rąstinių namų statybai dažniausiai naudojama spygliuočių mediena – eglės ir pušies, rečiau – maumedžio ir kedro. Rąstai, padaryti iš medžio, augančio šiauresniuose regionuose, išsiskiria struktūros tvirtumu bei didesniu atsparumu įvairiems atmosferos poveikiams.

SKAITYTI VISĄ


PIRČIŲ STATYBA

Tinkamai parinktas medis pirties statybai ilgai nepūna ir yra atsparus korozijai karštoje ir drėgnoje aplinkoje. Statant pirtį reikia vengti medienos, iš kurios teka sakai – geriau rinktis švarią, be gumbų ir šakų medieną. Rąstinė pirtis ar kitas statinys iš rąstų turi tendenciją „nusėsti“ – rąstų apimtis jiems džiūstant šiek tiek mažėja. Norint to išvengti, galima naudoti pakankamai išdžiovintus arba iš lentų klijuotus rąstus, kurie po statybos netrūkinėja ir beveik nesitraukia. Vienas iš daugelio rąstinio statinio privalumų – vienu metu kuriamas tiek interjeras, tiek eksterjeras.

SKAITYTI VISĄ


PAVĖSINĖS STATYBA

Pavėsinių statybai naudojamos įvairios medienos rūšys: pušis, eglė, ąžuolas, beržas, tačiau pagal visas medienos charakteristikas pirmauja maumedis. Taip pat, tai, ko gero, geriausias pasirinkimas pagal kainos – kokybės santykį. Tvirtumu maumedis nenusileidžia ąžuolui. Dėl ypatingų sakų jo mediena atspari išoriniam poveikiam – puvimui, graužikams, vabzdžiams, pavyzdžiui, medgręžiams. Šios medienos atsparumas ugniai maždaug dukart didesnis nei pušies. Taip pat maumedis turi siaurą balaną (1-2 cm), tad kai rąstas apdirbamas mašinomis, ji praktiškai beveik išnyksta šlifuojama, todėl taip apdirbtas rąstas iš maumedžio laikui bėgant nemėlynuoja. Poliai Venecijoje – mieste ant vandens – padaryti iš maumedžio. Net praėjus 1000 metų ištyrus šiuos polius paaiškėjo, kad jie tarsi suakmenėjo ir jų nebeįmanoma apdirbti nei kirviu, nei pjūklu, tad tai rodo nepaprastą šios medžio rūšies atsparumą vandens poveikiui.

SKAITYTI VISĄ