Pirties įrengimas

Kontaktai

[email protected]

+370 694 07 550

Įsimintos prekės  

(tusčia)

Daugiau info

 

 

Pirties įrengimas

Pirčių įrengimas apima ne tik patalpų planavimą, bet ir krosnies pasirinkimą bei kitas detales. Pirčių šildymo katilai skiriasi pagal kuro tipą, skirtą šildymui, ir kainą. Katilai pirtims būna kūrenami kietu, skystu kuru, dujomis arba kombinuotu kuru. „Idealiu“ katilu pirčiai laikomas dujinis katilas, nes šildant dujomis, nesiskiria nei kvapas, nei smalkės, dujas deginti ekonomiška. Taip pat galima rinktis krosnį, kūrenamą malkomis, durpėmis, anglimi, arba kombinuoto kuro katilą, tačiau jo naudingumo koeficientas deginant tam tikrą kurą gali būti mažesnis. Elektrinė krosnis – taip pat nebloga išeitis, jos patogios tuo, kad galima nustatyti laikmatį, palikti parengties režime. Galima rinktis ir kitą alternatyvą – infraraudonųjų spindulių šildymą. Jis patogus tuo, kad labai greitai sušildo, patogu valdyti, nes jungiklis gali būti įrengtas kaitinimosi patalpoje, tačiau toks kaitinimasis gali būti tik sausas, be garo.

Įrengiant pirtį, vanotuvės durys derėtų daryti mažesnes nei standartinės durys dėl mažesnio lubų aukščio, ribotos erdvės ir šilumos išlaikymo sumetimų. Paprastai jos būna apie 1,8m aukščio ir apie 60-85cm pločio. Kad būtų geriau išlaikoma šiluma, jos turi užsidaryti sandariai. Durys turi atsidaryti į išorę saugumo ir erdvės sumetimais. Perkant ar darant duris, kuriose yra langas, nebebūtina daryti lango kur nors kitur, nors tai priklauso nuo skonio. Lango stiklas turi būti grūdintas ir, priklausomai nuo pasirinkimo, gali būti tam tikro atspalvio. Iš vidaus duris galima apkalti, tačiau darant tai, reikia nepamiršti, kad jos nebūtų išsikišusios už staktų. Patraukliai atrodančios durys gali nukreipti dėmesį nuo kitų pirtyje esančių interjero detalių, kurios galbūt padarytos mažiau meistriškai.

Vanotuvėje ir prausimosi patalpoje turi būti lentų paklotas, patogiausia, jei grindys kilnojamos – jas galima išnešti išdžiovinti. Betoninėse grindyse turėtų būti drenažo sistema vandeniui nutekėti – į žvyru ar skalda pripildytą duobę. Priešpirčio grindis geriausia daryti medines, pavyzdžiui, iš lentų.
Pirties įrengimas – tai pagrindiniai, elementarūs dalykai bei Jūsų fantazijos bei skonio įkūnijimo procesas.