Pavėdinių projektai

Kontaktai

[email protected]

+370 694 07 550

Įsimintos prekės  

(tusčia)

Daugiau info

 

 

PAVĖSINIŲ PROJEKATAI

Pavėsinių projektų pasirinkimas yra labai didelis. Pavėsinė gali būti apvalios, šešiakampės, aštuonkampės ar netgi ovalios, atviros ir permatomos arba uždaros, paprastos, arba atvirkščiai – supermadingos, įmantrios, suprojektuotos nestandartiškai. Kokį variantą pasirinksite, priklauso nuo to, kokio dizaino trokštate ir kiek esate pasiryžę investuoti.

Derėtų pagalvoti, kam daugiausia ketinate naudoti savo lauko pavėsinę – nuo to priklausys pavėsinių projekto pasirinkimas. Jei ruošiatės čia praleisti karštas dienos valandas ar šiltus vakarus, tuomet užteks modelio su visiškai arba pusiau atviromis sienomis. Jei pageidaujate turėti tikrą paviljoną, kurį galima naudoti ir tarpsezoniu, reikės uždengti pavėsinę iš visų pusių. Dideli langai sudarys įspūdį, kad esate apsupti žalumos. Gera šilumos izoliacija ir integruotas šildymas leis komfortiškai jaustis ir vėsiomis dienomis. Tokioje pavėsinėje bus patogu dirbti ar praleisti laisvalaikį užsiimant mėgstama veikla, o esant pakankamai vietos, pasikviesti draugų arba surengti šventę vaikams, jei orai iškrėstų piktą pokštą.

Geriausia, jei rąstinė pavėsinė yra stačiakampio ar kvadrato formos, o jos dvi šoninės sienos yra pusiau uždaros, viena uždara visiškai, o priekinė – visai atvira. Tokiu atveju ji apsaugos ir nuo vėjo, ir nuo lietaus. Tačiau renkantis formą ir sienų stilių vertėtų vadovautis norais ir fantazija – nuo jų priklauso, kiek pavėsinė Jums bus miela.

Pavėsinėje galima pastatyti ar įrengti kepsninę ar net krosnį, tačiau tokiu atveju būtinai turi būti laikomasi atitinkamų priešgaisrinės saugos taisyklių. Padedant specialistams galima puikiai suprojektuoti tokio tipo pavėsinę (arba galima rinktis iš jau esamų projektų).

Vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis ar statant pavėsinę yra dydis. Apie tai reikėtų pagalvoti iš anksto. Būtų labai apmaudu, jei praėjus kažkiek laiko suprastumėte, kad pavėsinė yra pernelyg maža tikslams, kuriuos numatėte. Įprastos pavėsinės plotas siekia nuo 5 iki 20 kv.m. Jei norite laisvai patalpinti pavėsinėje stalą arba kėdes keturiems žmonėms, vidinis pavėsinės diametras turi būti ne mažesnis nei 2,5-2,8 m. Alternatyva kėdėms gali būti suolelis per visą vidinį pavėsinės perimetrą. Tokiu atveju pakanka ir 2,2 metrų diametro. Kuo mažesnis sodas ar sklypas, tuo lengvesnė ir grakštesnė turėtų būti konstrukcija, kad pavėsinė neužgožtų kitų sodo objektų.