Rąstini namo projektas

Kontaktai

[email protected]

+370 694 07 550

Įsimintos prekės  

(tusčia)

Daugiau info

 

 

RĄSTINIO NAMO PROJEKTAS

Prieš statant ar užsisakant namą, verta apsvarstyti, kelių aukštų namo pageidaujate. Yra įvairių rąstinių namų projektų. Rąstiniai namai dažniausiai būna vieno ar dviejų aukštų – tai populiariausi projektai. Tiek vienas, tiek kitas variantas turi savų pliusų ir minusų: pavyzdžiui, statant vieno aukšto namą, jis sklype užims daugiau vietos, taigi, gali prireikti didesnių pamatų, didesnių išlaidų stogui. Visgi, tokiu atveju nereikės lipti iš vieno aukšto į kitą, kas gali varginti, jei namas yra dviejų aukštų. Vieno aukšto namas labiau tinka vyresniems žmonėms, taip pat šeimoms, turintiems mažų vaikų – mažiau tikėtina, kad vaikas netyčia nusiris nuo laiptų ir susižeis. Tačiau dviejų aukštų name galima labiau paskirstyti erdvę, sutaupyti sklypo plotą. Bet kokiu atveju, tai yra labai individualu ir kiekvienas renkasi pagal savo poreikius.

Naudingas optimalus plotas vienam žmogui įvairiose šalyse skaičiuojamas skirtingai, tad truputį skiriasi ir rąstinių namų projektavimo ypatumai skirtingose šalyse. Pavyzdžiui, Vokietijoje ar Švedijoje laikoma, kad gyvenamojo kambario, skirto 2-4 žmonėms, plotas turi būti ne mažesnio nei 20 kv.m., Danijoje ar Olandijoje – ne mažiau nei 18 kv.m. (neskaitant stacionarios vietos miegui ir įskaitant plotą, reikalingą valgymui). NVS šalyse laikoma, kad minimalus gyvenamasis plotas vienam žmogui turi būti ne mažiau nei 6 kv.m., esant patalpos aukščiui ne mažiau kaip 2,2 m. Miegamasis turi būti ne mažesnio nei 13 kv.m. ploto Vokietijoje, ne mažiau nei 11 kv.m. – Olandijoje ir ne mažiau nei 12 kv.m. – Švedijoje. Kalbant apie visą namo plotą, galima paminėti, kad, pavyzdžiui, Lietuvoje žmonės patogiai gyvena dviaukščiuose, vidutiniškai 180-200 kv.m. ploto namuose.

Renkantis optimalius gyvenamojo ploto matmenis, galima vadovautis ir finansinėmis galimybėmis bei architektų patarimais. Koks vienos ar kitos patalpos plotas pasirenkamas, priklauso nuo individualių poreikių, patalpos paskirties, jos naudojimo dažnumo. Kam ir kiek bus naudojama konkreti patalpa, vertėtų pagalvoti iš anksto.

Rąstinio namo projekto pasirinkimui turi įtakos ir aplinka. Renkantis sklype vietą, kurioje stovės namas, derėtų atsižvelgti į šiuos faktorius: komunikacijos sistemų išsidėstymas, šviesioji sklypo pusė (rytai-vakarai), sklypo reljefas, sklypo planas ir jo funkcinės zonos. Taip pat svarbu atsižvelgti į gruntinių vandenų lygį, nes su tuo yra susijusios papildomos išlaidos pamatų apsaugai nuo drėgmės. Naudinga išmatuoti visą sklypą 10 cm tikslumu ir remiantis matavimais nubrėžti planą, apgalvoti, kur bus įėjimas. Rekomenduotina, kad gyvenamųjų kambarių langai (ypač miegamojo ar vaikų) būtų atsukti į pietus, rytus arba pietryčius. Kitų kambarių langai, be jau minėtų krypčių, gali būtų atsisukę į vakarus arba, mažiau pageidaujama, į pietvakarius, nes tokiu atveju galimas kambario perkaitimas. Virtuvę rekomenduojama įrengti iš šiaurinės arba šiaurės rytų pusės. Tarpas tarp tvoros ir namo turėtų būti ne mažiau nei 3 metrai, tarp namo ir kitų statinių, pavyzdžiui, kaimyninio medinio namo – 15 metrų. Norint, kad namas stovėtų taip, kaip įsivaizduojate ir svajojate, derėtų viską apgalvoti iš anksto ir kuo detaliau.