Pirčių statyba

Kontaktai

[email protected]

+370 694 07 550

Įsimintos prekės  

(tusčia)

Daugiau info

 

 

PIRČIŲ STATYBA

Tinkamai parinktas medis pirties statybai ilgai nepūna ir yra atsparus korozijai karštoje ir drėgnoje aplinkoje. Statant pirtį reikia vengti medienos, iš kurios teka sakai – geriau rinktis švarią, be gumbų ir šakų medieną. Rąstinė pirtis ar kitas statinys iš rąstų turi tendenciją „nusėsti“ – rąstų apimtis jiems džiūstant šiek tiek mažėja. Norint to išvengti, galima naudoti pakankamai išdžiovintus arba iš lentų klijuotus rąstus, kurie po statybos netrūkinėja ir beveik nesitraukia. Vienas iš daugelio rąstinio statinio privalumų – vienu metu kuriamas tiek interjeras, tiek eksterjeras.

Labiausiai vertinama pirčių statybos medžiaga yra kedras – jo mediena graži, turi natūralų atsparumą irimui, puikiai atlaiko temperatūros bei drėgmės svyravimus ir yra aromatinga, pasižymi gydomosiomis savybėmis, tačiau kartu tai yra ir brangiausia mediena. Viena iš medienos rūšių, prilygstančių kedro kokybei yra raudonmedis, tačiau pagrindinis skirtumas tarp šių medienos rūšių yra tas, kad raudonmedis keičia spalvą, juoduoja. Puikus pasirinkimas pirties statybai yra ir liepos mediena. Ji yra šviesaus atspalvio, ilgaamžė, atspari temperatūros svyravimams, didelei drėgmei, tačiau iš prigimties turi nemažai natūralių defektų, tad ne taip paprasta ją apdirbti, be to, bėgant laikui ji tamsėja. Liepos mediena išbrinksta nuo drėgmės ir tam tikru laipsniu linkusi pūti, tačiau šiuos du trūkumus galima kompensuoti džiovinant medieną natūraliomis sąlygomis keletą metų.

Drebulės mediena neišskiria sakų, puikiai tinka suolams ir atlošams. Taip pat rąstinę pirtį ręsti galima iš cūgos (labai mažai sakų, neturi kvapo, tad tinka alergiškiems asmenims), alksnio (panašios savybės į liepos, unikalaus atspalvio), eglės rąstų. Eglės ar pušies mediena, kol nauja, turi šviesų atspalvį, tačiau jos kokybė skiriasi nuo Šiaurės Europos importinės medienos, nes turi didesnes, laisvesnes šakų užuomazgas, kurios, džiūstant medienai, iškrenta. Tad, geresne kokybe pasižymi melsvosios ar baltosios Šiaurės Europoje augančios eglės.

Statant pirtį iš pušinių rąstų, svarbu, kad juose nebūtų šakų užuomazgų, nes antraip, veikiant karščiui, iš jų ims skirtis sakai. Europoje dėl išskirtinos kokybės tapo žinoma ir abašo – Afrikos tropikuose augančio medžio – mediena. Ji pasižymi itin mažu šilumos pralaidumu. Ši mediena beveik neturi defektų, tvirta ir lengva, lengvai šlifuojama. Sušlampa ji tik iš išorės, drėgmė neprasiskverbia į vidų, lėtai drėksta ir greit išgarina sukauptą vandenį.

Medienos rąstinių pirčių statybai pasirinkimas nemažas, tačiau svarbiausia, kad rąstai būtų išdžiovinti iki 10-15% drėgmės, gerai apdirbti – be žievės, gumbų, ir pakankamo storio, kuris turi siekti 15-24 cm, priklausomai nuo medžio rūšies (lapuočių rąstai paprastai turi būti didesnio skersmens). Medieną apsaugoti nuo puvimo, kenkėjų ir grybelio galima purškiant arba išmirkant specialiais preparatais.